HIV 12.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
u. viis aastat tagasi magasin mehega, kellel vöis olla AIDS. Me küll rääkisime ja ta ütles, et kardab sugulisel teel levivaid haigusi, endast rääkimata. Kondoomi me ei kasutanud, sest see tegi mulle alati valu. Ma pole siiani Hiv-testi teinud kuid günekoloogi juures olen alati regulaarselt käinud. Kas on vöimalik et Hiv nii kaua peidus on ja kas uuringud günekoloogi juures näitavad ka midagi? Leian, et Hiv ja AIDS on ikka veel tabuteema, lähtudes enda kogemusest.
Ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! HIV viiruse korral pole sageli mingeid haigustunnuseid. Tavalisel
günekoloogilisel läbivaatusel HIV testi ei tehta. HIV suhtes uuritakse aga kõiki rasedaid. Pole mõtet pidevalt muretseda, võimalus on ju minna anonüümsesse kabinetti ja teha test. Tuleb julgus kokku võtta.HIV pole enam ammu mingi
tabuteema.
dr. Seemen