maarimine 01.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen pidevalt olnud hadas tsustidega ja nuud on jalle tsust tagasi~2-3cm.Kaisin alles arsti juures ja poletikku proovid ei naidanud.Kuid pidevalt maarib.Kas see voib olla tingitud tsustist?Kas tsustiga on voimalik rasestuda.Moned vaidavad,et jah ja moned vastupidist,mis on oige?
Tanud

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kõik oleneb tsüsti olemusest. Kui tsüst aegajalt kaob ja tuleb uuesti, siis tõenäoliselt on tegemist funktsionaalse tsüstiga ja seda ei peeta ohtlikuks. Samas kui pidevalt määrib, peab tegema lisa hormoonuuringud ja ales siis saab midagi konkreetset õelda. Dr Kadastik