Hormoonide sobimatus? 01.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Kaks aastat tagasi, 7 kuud pärast lapse sündi, hakkasin esmakordselt võtma rasestumisvastaseid tablette Cilest. Eelnenud aastatel proovisin erinevaid hormoontablette (Diane35, Femoden, Marvelon), kuid alati tekkis verejooks, mis kuuri ajal ei lõppenudki. Cilestiga seda probleemi ei olnud. Küll aga tekkis rinnanibudesse põletik. Olen käinud selle murega nahaarsti ja günekoloogi juures ning mammograafis. Igalt poolt on antud vastus, et tegemist on nahaärritusega. Väljakirjutatud erinevad salvid teevad põletiku üksnes hullemaks. Kõige paremini rahustab Decubal kreem, kuid põletik päris ära ei kao. Saan kanda ainult puuvillast pesu. Kuu aega tabletipausi vähendas veidi punetust.
Lõpuks arvas perearst, et ehk ma kuulun nende hulka, kes ei talu beebipillides sisalduvat hormooni. Nüüd võtan Minulet`i, kus gestodeni hulk on väiksem kui Cilest´is, kuid põletik on isegi hullem.
Kuidas peaksin toimima edasi?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui pillid ei sobi , siis soovitan emakasisest vahendit (spiraali).
dr. Seemen