Tupekandidoosi raviskeem 13.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

V.a dr. Seemen

Käisin valvearstil Ida-Tallinna keskhaiglas ning mulle määrati korduva tupeseene raviks pikemaajaline raviskeem - 10 Klotrimasooli kuuli ning 6 Diflazon 150 mg kapslit. Kahjuks ei mäleta ma enam täpselt, kuidas pidi manustama Diflazoni. Ühe kapsli võtsin kohe samal päeval, kui arsti juures käisin. Mäletan, et ülejäänud kuur oli seotud tsüklitega, kuid kui tihti, see kahjuks ei meenu. Kas Te oskate nõu anda?

Ette tänades,
Kirsti

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Diflucani 150 mg kasutatakse ühekordse annusena kandidoosi ravis. Korduvate kandidooside puhul on erinevaid raviskeeme, soovitan võtta ühe kapsli kuus.
dr. Seemen