Logesti kõrvalmõjud? 04.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minu arsti juurde on kuuajaline järjekord,sellepärast tegutsesingi veidi omapead. Olin paar aastat tagasi võtnud Logesti ja sellest korrast oli veel isegi paar karpi alles jäänud.Põhjus oli selles,et mul oli tsüklihäire-peaaegu kolm kuud vahet.Tsüklihäire tekkis aga omakorda peaaegu neljakuulise Flux20 võtmisest. Jõudsin umbes nädal aega Logesti võtta,kui tekkis pearinglus,tasakaaluhäired,võib-olle isegi südame rütmihäired.Peas on raskustunne ja valu. Kas see on midagi tõsist,nii et ise need nähud enam üle ei lähegi? Olen 41-a.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
kuna olete 41 aastane, siis Logest on Teie jaoks liiga väikese hormoonidesisaldusega preparaat ja sellest ilmselt ka tsükli häired. Teine võimalus et stressisituatsioon (ilmselt määrate Teile seepärast Flux20) võib ka tsüklihäireid süvendada. Usun, et kui Teie naistearst vahetab Logesti välja nt. Femodeni või Diane 35 vastu, kaovad ka Teid praegu vaevanud sümptomid.