Veel Proverast 11.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tänan kiire vastuse eest! (Vt. 7.07) Jätkasin Provera võtmist, nüüd 20 mg päevas, mensesetaoline vereeritus aga kestab. Kahjuks on minu raviarst puhkusel augusti keskpaigani, seega otsin endiselt abi Teie käest. Vereeritus on kestnud 4-5 päeva, mida teha?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui veritsus on määriv, siis jätkake, kui tugev verejooks peate pöörduma erakooraliselt muu günekoloogi poole ja peaks kontrollima teid läbivaadates , vajadusel teha ultraheli uuring.