orgasm 04.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 22 aastane neiu. Minu mure seisneb selles, et ma ei ole kunagi orgasmi saanud, ega oska enam midagi selles suhtes ette võtta. Seksuaalelu alustasin 17-aastaselt, mul on olnud mitmeid partnereid, praegune suhe on kestnud umbes pool aastat. See, et mina orgasmi ei saa häirib üha rohkem nii mind kui ka minu partnerit.Olen lugenud, et paljud naised ei saagi orgasmi enne kui umbes 30 aastaselt ja mõned ei saa seda kunagi. Kelle poole peaksin pöörduma, et oma probleemile lahendust leida? Võib-olla saaksin ise midagi teha? Kas on olemas mingisuguseid ravimeid?
Ette tänades, Anne

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Anne! Orgasmi on vähemalt algul kergem saavutada masturbeerides kui suguühtes,sest stimulatsioon on tugevam ja spetsiifilisem.Eneserahuldamiseks võib soovitada kliitori kaudset stimuleerimist,sest kliitor on otsese puudutuse suhtes valutundlik.Edasi võiks seda järk-järgult hakata harjutama ka suguühtes.Käte kasutamine suguühte ajal on algusest peale soovitav.Naise seisukohalt on hea asend,kui mees on selili ja naine tema peal põlved kahel pool mehe keha.Poos võimaldab nii kliitori stimuleerimist mehe häbemeluu abil kui ka mõnuaistinguid tupes.Kramplikust enesejälgimisest tuleb loobuda.Ka on võimalik Teil edaspidi koos partneriga minna kogenud seksuloogi juurde.