Hädas streptokokiga 12.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olin streptokokiga hädas raseduse ajal ja peale sünnitustki. Nüüd on aga olukord võimatu, paistab, et tabletiravist pole ka pikemaks ajaks kasu (ei mäleta viimati võetud ravimi nime, küll aga tehti ravimisobivuse analüüs mikroobitesti põhjal, seega pidi see efektiivne olema). Mul on hormoonspiraal nüüdseks peaaegu pool aastat olnud. Mure seisneb selles, et streptokoki tõttu on mul päevad 2-3 nädala pikkused, korra sain spiraalipaneku järgselt streptokokiravi ja siis kestsid päevad 6 p. Nüüd aga paistab, et kokiline võidutseb jälle. Ravist on möödas 1.5 kuud ja jälle on päevad kestnud 2 nädalat, vahepeal oli suguelunditel turse ja kihelev-valutav punetus nagu eelmine kord kui streptokok analüüsidest välja tuli. Millest see ometi jälle tekib. Olen teadlik, et b-streptokok on osadel naistel tupemikroflooras, aga enam mõistus ei võta, miks ma sellega koguaeg hädas olen. Mis mind aitaks? Spiraal ei ole olukorda hullemaks teinud, küll on tänu sellele kadunud päevadeaegne valu ja töövõimetus ning päevad kui sellised toimuvad määrides, aga jah, see tsükli pikkus ja streptokok....

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Miks oli vajalik teostada möödunud sajandi uuring?
Kust on analüüs võetud?
Jääb mulje, et hormoonspiraal ja asjatu antibiootikumiravi on põhjustanud Teile hulgaliselt kõrvaltoimeid.
Vajate naistearsti teisest konsultatsiooni.
Naistearst G.Litter