munajuhade kontroll 24.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Varsti ootab mind ees munajuhade läbitavuse kontroll kontrastainega. Sellest ka küsimus. Kas selle protseduuriga on võimalik ka midagi muud teada saada ? Näiteks emaka asend või fimbriate olemasolu? Või on sellega võimalik näha ainult munajuhade läbitavust?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Sellega võib näha ka emakaõõne kuju, põhiline on siiski ainult läbitavuse kontroll. Fimbriate olemasolu ja liited on nähtavad ainult laparoskoopiliselt kindlalt. Läbitavuse uuringul võib mõnikord oletada liiteid, kuid mitte kindlalt.