Probleemid rindadega 21.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 46-aastane. Päevad käivad korrapäraselt ja mingisuguseid kliimaksi

tundemärke ei ole. Kuid juba üle 10 aasta on mu rinnad olnud tihked ja

valulikud. Millest see võib olla tingitud? Iga paari aasta tagant kontrollis

käies midagi halba avastatud ei ole. Kuid alati ütleb arst umbes nii - rinnad

on väga tihked, aga vaatame, mis mammograaf näitab. Agnucaston on

toonud küll leevendust, kuid peale võtmise lõpetamist tuleb valu tagasi.

Ja tihked ning keskmisest märksa suuremad on nad ikka.

Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Peale 35 aastat tekivad mõningad hormonaalsed muutused naise organismis. Seoses sellega sagenevad mastopaatilised muutused rindades. Kui kontrollil ei leita midagi peale rindade tihenemist, soovitaks esialgu nt Agnugastoni ja 2x aastas vitamiinikuuri ( Apovit).Kui kaebused ei kao ja häired on suuremad,siis soovitaks kollaskeha hormooni tablette tsükliliselt.