Probleemid rasestumisega 04.10.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen juba aasta proovinud rasestuda, kuid tulemuseta. Mul on üks laps olemas, kes tuli kergelt, nüüd hakkab juba kooli minema. Viimase aasta jooksul on tsükkel jäänud lühemaks ja kuna ma peale sünnitust OV toimumist tunnen hästi, siis olen tuvastanud, et tsükli teine pool on lühike - 10-12p, enne rasedust oli ikka 14p. OV toimumist olen ka paar korda testidega kinnitanud ja nüüd sept. ka arst kinnitas UHs - kollaskeha olemas. Sel kuul oli lausa 9 p. (loen, et OV päev on 0 ja uue tsükli esimest päeva enam eelmise tsükli sisse ei loe). Saan aru, et tegemist võib olla progesterooni puudusega, loodan, et arst seda ka siis varsti kontrollib, aga kas looduslikke vahendeid pole hormoonide tasakaalustamiseks? Kevadel proovisin mungapipart, aga mulle see ei sobinud - tsükkel muutus veel lühemaks ja päevad vererohkemaks. PAP test ja UH on korras. Kas kunstlik progesteroon n-ö ravib või langeb tase jälle liiga madalale, kui kuur lõpetada? Millest üldse selline asi tuleb, enne sünnitust oli ikka 14 p. teine pool, kas tõesti juba vanusest? Ja veel - kas on mõtet teha munajuhade läbitavuse uuringut? Ei tahaks kohe LAPile minna, ikka operatsioon, kuid samas tunnen, et mul on kiire.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Te olete noor naine ja muretsemiseks ei ole põhjust. Ovulatsioon ju toimub. Mina soovitaksin Teile toidulisandit inositooli ja foolhappega.Nimi on INOFOLIC.Ühes karbis on 20 pakikest. Lahustage iga päev pakike pulbrit pooles klaasis vees ja jooge ära. Samal ajal kohvi tarvitamine ei ole soovitatav.Ravikuur võiks olla 3 kuud ,aga loodan,et selle aja jooksul olete juba rasestunud.Edu soovides,maie Väli.