Vanus ja rasedus 14.08.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas tõesti on nii,et 49 aastaselt ei pea enam rasedusvastaseid vahendeid kasutama? Kasutasin seni Nuvaringi , kuid uus arst ütles,et enam ei kirjuta, pole vaja. Mensese edasine käimine ei pidavat olema oluline. On ju olnud olukordi, kus sünnitavad vanemad naised ka, ma ei taha küll selline erand olla.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

TERE! Analüüsid on Teil korras,aga hormoone ei ole määratud,kui tunnete end ebakindlalt,siis võiks määrata veres FSH ja östradiool.
Samas,kõige tähtsam on Teie hingerahu.Seepärast ei ole midagi imelikku,kui tarvitate edasi NuvaRingi.See aitab ära hoida edaspidi ka võimalikku klimakteerilist sümptomaatikat.
Edu ja hingerahu soovides,Maie Väli