Valulik vetsus käimine 13.06.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Nimelt järgmine mure kõik algas kuskil 5 päeva tagasi peale vahekorda. Kus pärast vetsus käies hakkas tupe piirkonnast(häbemokkade n.ö sisekülgedel siis) jubedalt kipitama. Paari päevaga olen mõistnud et tõenäoliselt on seal mingid väiksed haavad, mis siis urineerides kipitavad. Hetkel tundub et paistetust ega midagi ei ole. Kas on mingit koduravi või peaksin kiirkorras arsti juurde minema.
Kuna lugesin et kummeliga hügieenisidemed peaksid aitama siis olen ka neid kasutanud. Kuna homme peaks ka menstruatsioon lõppema.
Samuti on umbes kahel korral ka valu välja löönud siis kui satun istuma kuidagi valesti.
Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 21-aastane

Suure tõenäosusega on tegemist tupe seeninfektsiooni ägenemisega, mis põhjustab nii limaskesta lõhesid kui ka haavandeid.
Soovitused:
1) pesukaitseid kasutage vaid menstruatsiooni ajal, muul ajal kindlasti mitte
2) ostke apteegi käsimüügist Lactacyd sensitive ja peske välisgenitaale jahedama veega 2x ööpäevas, valkjas katt tuleb eemaldada
3) määrige peale pesemist ja kuivatamist Klotrimasool kreemi 2x päevas kuni kaebuste kadumiseni
4) suu kaudu tarvitage Ecocillin Oral
Eesmärk on hoida intiimpiirkond jaheda ja kuivana, tupe seeninfektsioon levib soojas ja niiskes.
Kui probleem ei möödu nädalaga, siis tulge vastuvõtule.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid