Ebaregulaarne tsükkel ja Yasminelle pillid 13.05.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kaks kuud tagasi hakkasin võtma Yasminelle tablette. Tänaseks olen ära võtnud kaks karpi. Unustanud ei ole ühtegi tabletti. Seekord hakkas päevadelaadne vereeritus koos tugevate valudega siis kui võtta oli veel 5 tabletti. Jätkasin tablettide võtmist skeemi järgi. Nüüd tuleb seitsmepäevane paus - kas teen nii pika pausi ja kas rasedusvastane kaitse on ikka tagatud?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlasti peate pille võtma skeemi järgi. Vahel võib veritsus tulla varem kui karp lõpetatud. Mõne aja jooksul reeglina veritsus ikkagi stabiliseerub ja tuleb pillide vaheajal. Teie kindlasti järgige skeemi. Dr Kadastk