Suguhaiguse võimalikkus 18.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgmine- kolm kuud tagasi diagnoositi ureaplasma parvum, ravikuur oli antibiootikumiga ja paar päeva peale kuuri lõppu tundus nagu, et ongi ok. Aga siis alles algas - tupes ja emakas ja isegi päraku ümburses "algas justkui elu" - mis järjepidevalt valgus justkui laiemale (tõusis kõhupiirkonnas järjest ülespoole). Pisut tihedam ja valulikum oli ka urineerimine. Algas kummaline valgustundlikkus silmades. Tupes ja emaks ja põies jätkusid justkui peened teravad valusööstud, mis mõne nädala möödudes ulatusid juba põlve ja lausa varbani...Tänaseks on valusööstud tupest jõudnud ka pöidla ja küünarnukini... Pöördusin muidugi tagasi suguhaiguste arstile, kes keeldus uusi proove tegemast väitega, et ureaplasma oli ainsana positiivne ja ravi sai tehtud - tänaseks on sellest juba kolm kuud möödas.
Olen nagu ülikurb, sest arst ei võta jutule ja tervis halveneb iga päevaga. Elan maapiirkonnas ja seetõttu ei oska enam kuhu pöörduda.
Ootan Teie (just Galina Litter) vastust - mida ma teen edasi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 38-aastane. Küsimusi on palju. Patsienti nägemata ja inspekteerimata ei saa ühest vastust anda, sest arstid on võimelised hindama kogu organismi funktsiooni ka välise fenotüübi, kehakeele, liigutuste, kõne, lõhnade jpm. jälgitava ja tajutava järgi. Olen teid ravinud arstiga nõus: tingimispatogeensed plasmad ei vaja alati uuringuid ja ravi, kordamist kindlasti teie vanuserühmas mitte. Üks võimalustest on antibiootikumide avaldunud kõrvaltoimed. Nende vastu aitab happepiima toodete tarbimine: maitsestamata eesti jogurtid jm. Kuid jääb mulje ka ärevushäire võimalusest. Kasutage otsinguid ja lugege juurde ärevushäire kohta. Kas tulevad tuttavad sümptomid mitmete kaebuste esinemise poolest?
Soovitan tulla reaalsele vastuvõtule. Broneerige aeg online teel, kui see tasuta süsteem ei toimi, siis meili teel või minu töötelefoni 6014331 kaudu. Vajalik isikukood, mobiili number, meiliaadress.
Ise peate otsustama: kas soovite veel kunagi sünnitada või soovite hoiduda. Võtke kaasa gün. analüüside koopiad 2010-2011 ja viimase kliinilise vere ning veresuhkru vastus oma perearstilt.
Ise saate enda heaks teha: lõpetada suitsetamine, kui suitsetate; hoidke kaal normis KMI järgi; magage 8 tundi ööpäevas, üle 8 tunni ööpäevas ei tohi töötada, toituge ratsionaalselt, hoidke häid suhteid sõprade ja lähedastega.
Sõnastage see probleem arstile, mida kõige rohkem kardate: kas vähki, kui nii, siis millist. Saame teid nõustada ja arstlikul näidustustel teha vajadusel ja võimalustel ka lisauuringuid.
Igal juhul on selge, suure tõenäosusega ei ole midagi eluohtlikku, kindlasti vajate infot, et vältida asjatut ärevust. Olete noor ja koostöös teiega on võimalik muuta teie tervisekäitumist paremuse poole.
Kohe esmaspäeval korraldage nende uuringute vastuste koopiad ja siis broneerige aeg. Ootan teid vastuvõtule Piritale.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Laparoskoopia ja uuesti rasestumise võimalikkus

Tere!
Mulle tehti laparoskoopia 2 aastat tagasi edasiste rasestumiste vältimiseks.Kas reaalselt on ikkagi võimalus,et ma rasestun?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, kõik oleneb mis teil tookord leiti. Kas mees ka uuritud? Peate ikka pöörduma oma günekoloogi poole, kes annab selles osas ka nõu.
DR Kadastik

Loe edasi

Rasestumise võimalikkus

Mul on küsimus seoses rasestumisega. Kas naisel on võimalik rasedaks jääda vannis või duši all käies, kui enne teda on vannis või duši all käinud meesterahvas ja vanni või dušikabiini on sattunud spermatosoidid.

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
rasestumine vannis või duši all pole võimalik, kui ei toimu suguühet . Teie tütre hirmudel pole küll mingit alust. Rasestumine peale mehe vannis või duši all käimist pole kuidagi võimalk. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi