Kas vähk? 16.10.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul diagnoositi jaanuaris cin 2-3 hsil käisin kolposkoopial käisin 9 aprill seal sama diagnoos kutsuti tagasi 6 kuu pärast nüüd 31 augustist kuni senini tuleb verd kogu aeg käisin ka arsti juures sellega nüüd konisatsiooniks aeg kinni aga teine arst arvab et pole mõtet et parem emaka abrasioon teha.ultraheliga vaadati et verd tuleb emakast ja emaka paksus 7mm ja et munasarjad on tsüstilised.Tehti analüüsid ka uriini oma
glu neg
bil neg
ket neg
sg =1.030
ph 5.5
pro oli 1 pluss
ubg 3.2 umol/L
nit neg
bld 3 pluss
leu neg

ja veri
rbc 4.52
hct 42.5
mcv 94
hgb 155
mch 34
mchc 364
plt 228
mpv 7.6
wbc 7.2
lym 3.0
mid 0.8
gra 3.4

et mida need näitajad tähendavad ja kas mul võib juba vähk olla olen 36a ja kolm last kellest noorim on 2a Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen teie kirjast, et teie PAP testi tulemuseks oli CIN II - III, HSIL ?
Eesti Naistearstide Seltsil on ravijuhend, millest lähtuvad kõik litsentseeritud naistearstid:
EMAKAKAELA VÄHIEELSETE SEISUNDITE DIAGNOOSIMINE,
JÄLGIMINE JA RAVI.
Uriini ja vereanalüüs ei oma siinkohal erilist tähtsust. Hgb on väga kõrge: kas suitsetate? Suitsetamine ei ole soovitav emaka kaela vähi riski korral.

7. JÄLGIMISTAKTIKA HSIL KORRAL
HSIL (high-grade squamous intraepithelial lesion) - kõrge astme lamerakuline
intraepiteliaalne lesioon.
Võib viidata väljendunud düsplaasiale - 70-75 % histoloogias CIN II või CIN III, kuni Ca in situ! (CIS), invasiivset vähki 1-2 %.
7.1. Käitumisjuhis:
Kõik naised tuleb suunata kolposkoopilisele uuringule koos sihtbiopsiaga ja vajadusel emakakaelakanali abrasioonile. Edasine taktika sõltub sellest, kas kolposkoopiline uuring on adekvaatne või mitte.
7.1.1. HSIL ja adekvaatne kolposkoopiline uuring
• Kui sihtbiopsia vastus CIN II või CIN III tuleb teostada emakakaela konisatsioon (transformatsioonijoont ja endotservikaalkanalit haarav).
Kui püsib erinevus tsütoloogilise ja histoloogilise leiu vahel, tuleb üle
30-aastasel patsiendil teostada emakakaela diagnostiline konisatsioon.
• Kui sihtbiopsias kinnitub düsplaasia (CIN I-CIN III), teostada emakakaela
konisatsiooni.

Tuleb teostada konisatsioon, et tulevikus ei tekiks emaka kaela vähki.
Ise saate mitte suitsetada, kasutada kondoomi, soovitav on ka vaktsineerimine emaka kaela vähki põhjustavate viiruste vastu tulevikus.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
Palun vabandust, et vastus on hilisem. Mina sain küsimuse alles täna kell 9.09.
Tegemist on portaali haldajate poolse edastamisega.