paksend häbemekingu piirkonnas 07.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Juba paar kuud tagasi tekkis välistele häbememokkadele häbemekingu piirkonnas paksend (tihend). Algul oli see valulik ja tekitas ebamugavust, kuid praegu valu enam pole. Vaid siis ,kui seda piirkonda kompida ja katsuda, on tunda sõrmede all tihedamat kohta ja tugevamalt vajutades on pisut valulik. Mida ette võtta?

Ette tänades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kirjelduse järgi võiks olla tegemist karvanääpsu põletikuga, mis algul aktiivse põletikuprotsessi ajal tekitas valu ja punetust. Nüüd on jäänud põletiku järgselt nahaalusesse koesse sidekoeline tihend. Kui põletikuline infiltraat iseenesest on imendunud, siis pole ette vaja võtta midagi. Põletiku taas ägenedes soovitaksin günekoloogi poole pöörduda.