klamüüdia 28.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere armas doktor,

minu mure on järgmine...kuna pillide võtmisel tekkis nö määrimine, siis läksin arstile igaks juhuks, kes kirjutas mulle välja pisut kangemad pillid, aga samas tegi ka dna analüüsid.

Nüüd tuli välja, mulle täieliku shokina, et klamüüdia ja urea plasma osutusid postiivseteks. Oleme partneriga mõlemad valmis raviks, küsimus on aga, kas sama doktor, kes mulle kirjutab ravimid välja, kirjutab ka mu partnerile? või on tema kohustatud omakorda arstile mina, analüüsid tegema ja kõik muu sellega kaasneva?See lükkaks ilmselt meie mõlema ravi edasi, sest nagu ma olen aru saanud peaksid partnerid end võimalikult üheaegselt ravima?

Ja teine küsimus, kas on võimalik, et korralikult ravi järgides, saab neist haigustest lahti...olen väga mures..Kaunist aastalõppu soovides,

Karol-A.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Karol-A.!

1) kaasaegse koolitusega arst kirjutab suguhaiguste raviks koheselt välja ravi ka kõikidele partneritele

2) klamüüdiainfektsioon on kaasaegsete ravimitega hästi ravitav

Et selles olla kindel, palun tarvitage koos partneri(te)ga ravikuur lõpuni ja arsti poolt määratud ajal peale ravi on vajalikud kindlasti kõigil kontrollanalüüsid.

NB! mehed ei tohiks enne analüüside võtmist 3-5 tundi urineerida! On ka alimentaarse provokatsiooni meetod enne kontrollanalüüse, et tulemus oleks võimalikult täpne.

Tugevat tervist soovides,

naistearst Galina Litter

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Klamüüdia ravi ja eneserahuldamine

Tere. Minul avastati klamüüdia. Kas seda haigust põdedes ja antibiootikumi kuuri ajal on lubatud eneserahuldamine?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Võib küll. Dr Kadastik

Loe edasi

Suguhaigus

Tere!
Eelmise aasta juunis selgus analüüside tulemusena, et mul on klamüüdia. Sain ravi. Kuu aega pärast ravi teostati kordusanalüüsid - kõik oli korras.
Minu küsimus: kas väljaravitud klamüüdia ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus. Peale korralikku antibakteriaalset ravi klamüüdia "ise tekkida" ei saa. Klamüüdia ravi tuleb alati teha koos partneriga ja peale ravi on vajalikud ...

Loe edasi

Klamüüdia..

tervist Dr. Katrin Seemen

Mul oleks selline lihtne küsimus, et kus saaks tallinnas klamüüdia analüüse teha? Seda siis nii mulle, kui ka partnerile.


Kristina

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kõikides naistenõuandlates ja naistearsti või naha-suguhaiguste arsti erakabinettides on võimalik anda klamüüdia analüüsi. Mees saab anda analüüse androloogi, uroloogi või naha-suguhaiguste arsti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi