kilpnäärmehaigused 11.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
mul on üks mure! Ehk oskate nõu anda! Mul avastati veebruaris müoom. nädala pärast pean minema opile, kus eemaldatakse ka emakas.
oktoobri alguses, analüüse tehes, sain teada et mul on ka kilpnääre haige.
tsh L 0,05 võtan tiotili 6 tbl. päevas. Endokrünoloog arvas et op. tuleb edasi lükata, aga günekoloog soovitas ikka opile minna, kuna meoom on juba suur, 6cm.
Üks arst keelab, teine mitte. Olen ummikus ja närveerin hirmsasti.
kas on mingigi oht, et peaksin opi edasi lükkama! ootan teie soovitusi väga.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mina soovitan kõigepealt kilpnäärme ravi ja siis müoomi operatsioon.Kui müoom ei põhjusta valu ega väga suurt verejooksu,siis 6cm läbimõõduga müoomisõlme operatsiooniga võib oodata.Edu soovides,Maie Väli