kilpnäärmehaigused ja rasedus 30.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
5aastat tagasi diagnoositi mul kilpnäärme hüperfunktsioon. Sain ravi ja hetkel ravimeid ei tarvita.Näidud on normi piires. 2aastat tagasi opereeriti mul munasarjast tsüst. Oleme mõelnud kolmanda lapse peale aga rasestuda pole õnnestunud. Günekoloog ütles, et ei ole takistust lapse saamiseks.Kas põetud kilpnäärme haigus võib takistada rasestumist? Kas peaksin loobuma?Olen juba 35 aastane.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Põetud kilpnäärme haigus ei ole rasestumatuse põhjuseks.