Mured tupeseene ja herpesega 13.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 24.a. naine. Lapsi ei ole. Mul on alates 15. eluaastast probleem tupeseenega. Ravin seda ja siis tuleb jälle tagasi. Lisaks sellele tuleb koos seenega veel bakteriaalne vaginoos. Kui viimane põletik üksinda esile tuleb, siis vahest kaob ära, aga vahest läheb nii hulluks, et pean ikkagi kuidagi arsti juurde saama. Arstid kirjutavad koguaeg erinevaid rohtusid välja. Olen kohutavaid summasid selle ravile kulutanud. Viimane rohi, mille peale olen pidama jäänud on Polygynax. Küsimus selles - günekoloog ütleb, et tuleb kasutada 12 kuulikest korraga peale päevi. Perearst aga ütles viimati, et üks karp s.o. 6 kuulikest enne ja teine karp peale päevi. Missugune variant nüüd siis õigem ikka on? Perearstile läksin sellepärast, et teadsin, mis mul viga on ja sain sealt kõige kiiremini ravimi retsepti, sest naistearsti(naistenõuandla Tallinnas) juurde pääs on peaaegu võimatuks tehtud. Perearst mainis ka mingit tupekuuli, mida peab ainult üks kord panema ja mis ravib ainult seent. Mis selle rohu nimi on ja kui kaua see mõjub? Olen ka Diflucaniga proovinud, aga seen tuli ikka ja jälle tagasi ja see oli liiga kallis, nii, et loobusin. Kas ravi ajal võib vahekorras oma mehega olla või kui ei, siis mitu päeva peale ravi võib? Mehel ei ole kunagi ühtegi kaebust. Olen teda ka seene vastu koos endaga profülaktilises mõttes ravinud.

Ja veel. Mul on vahetevahel suul herpes ja ka häbememokkadel on vahest harva üks või paar väikest villi, mis on valusad ja millest tuleb lõpuks välja kollakas vedelik. Kas see võib olla suguelundite herpes. Mida peaksin siis tegema, kui see tuleb. Olen vist oma meest ka nakatanud herpesesse, sest tal on olnud paar korda suul herpes. Ta väidab, et varem ei ole tal sellist asja olnud. Oleme koos üle kahe aasta. Suguelundite ei ole mehel kunagi midagi valulikku olnud.

Ette tänades,

P. Tallinnast

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud P.!

Teie mure on arusaadav. Kuid diagnoosi saab panna vaid peale läbivaatust ja analüüse.

Palun lugege ka eelnevaid vastuseid seeninfektsiooni kohta ja E-raamatut samas rubriigis.

Kõik sõltub tegelikult Teie kaebustest. Kui Teil on kaebused, tuleb täpsustada põhjus ja ravida põhjust. Kas Teil on hemoglobiin ja veresuhkur kontrollitud?

Kas Teil on muid haigusi: põletikulisi hambaid, põletikku kurgumandlitel jm.?

Kas voolus häirib Teid või vahel tundub, et partnerit?

Lugege ka eelnevaid soovitusi: intiimseep, biojogurt.

Tänapäeval on võimalik leida põhjus ja laboratoorne tõestus, nii kandidoosile kui genitaalherpesele.

Haigustega, mis vaatamata kõigele korduvad, tuleb õppida elama. Teid aitab arst. Ravimeid on palju, kõik on retseptiravimid.

Naistearst G.Litter