Rasedus probleem 19.08.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mull on problem ma ei sa lapsi...Ja minstruisioonid ka on iga kuu väga erinevad.mis rohud te meile sooviksite,mis ei vigasta maksa?Olen hiv-positiivne ja saan sest mediitsini:retrovir,epivir ja stokrin.
Ennem arst sooviksin mulle ainult e-viitamiini menstruuatsiooni jaoks.
Kuid ennem mull ei olnud sihukest lapsi soovi.
Ma ei olen korralik inimene elan oma elukaaslasega stockholmis.
Suur aitah vastuse eest...
J

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud J.!
Viljatu paarisuhte probleemi selgitamiseks tuleb esmalt pöörduda naistearsti poole.
Vajalikud on:
-uuringud põletikele
-vajadusel ravi koos partneriga
-siis meespartneri uuringud meestearstil ehk androloogil põletikele ja sperma kvaliteedile
-edasi on vajalik diagnostiline laparoskoopia vikevaagna elundite ja munajuhade läbitavuse kontrolliks
-seejärel oleks võimalik tegelda menstruaaltsükli häirete raviga ja ovulatsiooni stimulatsiooniga ravimitega
G.Litter
www.naistearst.ee