Tabletid "Logest" 11.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen häiritud "Logesti" kõrvalmõjudest-limaskestade õhenemine ja kuivamine, seksuaalse tundlikkuse ja -iha alanemine.Kas näiteks hormoonspiraali puhul on selliseid nähtusid vähem?Tänan.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere !

Kui ebamugavused kõrvaltoimetest ületavad soovitud efekti, tuleb selle preparaadi tarvitamine lõpetada (näit. suguelu võib muutuda võimatuks).

Logest nagu Harmonet on kõige madalama hormoonsisaldusega tabletid, mis koosnevad 2 erinevast hormoonist.

Hormoonspiraal sobib üldjuhul üle 35-aastastele sünnitanud naistele ravispiraaliks verejooksude, mõnede emaka limaskesta healoomuliste moodustiste ja ka hüperplastiliste ("kasvajaeelsete") protsesside raviks.

Ta sisaldab II faasi hormooni, millel võivad olla sellest hormoonist põhjustatud kõrvaltoimed.

Palun konsulteerige naistearstiga Teile sobivaima soovimatust rasedusest hoidumise vahendi suhtes. Võimalik, et vajate ka hormoonuuringuid.

Sooviksin Teie kohta rohkem andmeid: vanus, tablettide tarvitamise kestus, teiste ravimite tarvitamine, kas on olnud günekoloogilisi operatsioone jpm.?

Teile kannatlikkust soovides parima meetodi leidmiseks,

Galina Litter.