Kas mul võib olla põletik? 23.07.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Probleem on selles, et varem, kui ma olin oma mehega vahekorras, siis mõnikord peale seda tekkis tema suguelundile lööve (väikesed punased täpikesed), kuid mingi aja pärast see kadus. See pidavat tal ka sügelema lööbe ajal. Urineerimisel valu ei ole. Viimati olime 3 kuud lahus, nüüd elame jälle koos ja niipea, kui mu mees on minuga vahekorras, tekib talle jälle see lööve. 3 kuud oli tal aga kõik korras...me polnud vahekorras ja tal polnud löövet. Järelikult on viga minus...Kas see võib olla mõni põletik? Mul tuleb küll aegajalt kollakasvalget voolust. Aga see lööve sai alguse umbes 1,5 aastat tagasi...Millega võiks olla tegu?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on probleemi põhjuseks tõesti teie alaäge tupe põletik. Kidlasti peaks mõlemal tegema ka suguhaiguste uuringud, sest põhjuseks võivad olla ka klamüüdia ja eriti ureplasma parvum mikroob. Arvestades probleemi pikaajalist kulgu, siis soovitaksin mehel lisaks läbi teha ka uuringud eesnäärme põletiku suhtes.
Edu soovides
Margus Punab
meestearst