Veniv, limane voolus... 31.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Paar kuud tagasi avastati mul bakteriaalne vaginoos. Sõin tablette ja kõik sai korda. Kuid kuu aega tagasi muutus voolus limaseks nagu kummiliim. Eritub põhiliselt ainult õhtuti või peale füüsilist pingutust. Tihti on see veidi roosaka varjundiga, mõnikord justkui verine. Halba lõhna pole. Muid kaebusi ei ole, ei sügelust, ei valu. Olen murelik, millega võib olla tegemist...
Kõike head soovides ja ette tänades
Kaire.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Kaire!
Normaalselt esineb limast voolust tsükli keskel, s.o. ovulatsiooni perioodil. Pidevalt või ka aeg-ajalt häiriv limane voolus võib olla emakakaela põletiku tunnus, mida on võimalik analüüsidega kindlaks teha. Seega, tule analüüse andma!