Rasestumisvastaste tablettide tõhusus 16.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Tahaksin küsida,kas vahetult enne ja pärast menstruatsiooni vahekorras olemine jääb nö.ohutusse perioodi?
Võtan ise küll rasestumisvastaseid tablette(mercilon),kuid tihti tekib hirm,et ei tea kui tõhusad need on.Siis olen krampis ja ei tunne vahekorras end hästi.Kas võib see hirm olla põhjendamatu?Tablette olen võtnud u.2 aastat.
Aitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on õigus, see hirm on põhjendamatu, juhul kui mõtlete soovimatut rasedust. Selleks need tabletid ongi.
Tabletid ei kaitse sugulisel teel levivate haiguste eest.
7-me tabletivaba perioodi nimetus on menstruatsioonitaoline vereeritus, kuna tablettidega ovulatsioone ei toimu.