palume abi...... 15.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

2 nädalat on olnud alakehas valud,valuvaugistid ei mõju.paar päeva on olnud 1 häbememokk paistes ja mingi muhk on üleval.ei tea mida teha et valu ära läheks ning günekoloogil 3 nädalane järjekord.
sõbrannal on 1 rind paistes,nibu ümbert on laienenud ainult ühelt poolt.muhk on üleval ning õrnalt sinine.samamoodi rohud ei aita.
mõlemad oleme süütud,seega ei usu et on suguhaigus ning see teebki muret.äkki saaks kiirest abi.
ettetänades..........

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Valulik "muhk" välisgenitaalidel on tõenäoliselt Bartholini näärme põletik . Valu ei pea kannatama, vajad ravi ja peaksid kohe pöörduma valvearsti poole, mitte ootama 3 nädalat. Teise murega, s.t. rinna probleemiga, on ilma nägemata raske öelda põhjust. Kas on olnud trauma?
Julgustan pöörduma noorte kabinetti ( näit. Tõnismäe Polikliinikus).