Tükk tuppeseinal 14.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Leidsin (tundsin) tupe sees seinas tükki. Meenutab katsudes nahaalust vistriku (mis on kõva). Liigub ja on väike nagu tera. Tuntav ka siis kui katsuda mõlemalt poolt (tupesein-pärakusein). Just pigem nahaalune mitte vàlja ulatuv.

Küsimus: kas antud tükk vajab pigem lisauuringuid. Kas selle uurimiseks on vajalik naistearsti või pigem mõne muu spetsialisti poole pöörduda? Kuna on tuntav nii päraku sees kui tupes. (Tupes pigem rohkem).

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Suure tõenäosusega on tegemist väikese rasunäärme ummistusega, mis ei ole midagi ohtlikku. See võib ajas ise taanduda.
Kontrolli on vajalik minna, kui see ajas oluliselt suureneb, muutub valulikuks või hakkab veritsema.