Lapse jalgadel täpid ja laigud? 17.10.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kaks nädalat tagasi tulid minu lapsele (Detsembris saab 4 aastaseks), nahale valged täpid. Tundus nagu oleks naha all. Kolm päeva hiljem läksid punaseks ja nüüdseks on osadele ümber tekkinud laigud. Nagu pildil näha. Täpid asuvad enamus jalgadel. Osa on ka kaenla all ja rinna peal. Perearst kirjutas hormoonsalvi. Kuid kas enne ei peaks teadma põhjust, millest need tekkisid, kui ravi määratakse?? Kas võivad olla nakkavad? Laps ei kurda, et need sügeleks. Ette tänades!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi peal on näha ühe jala peal olevad laigud, aga kehal olevaid kahjuks pole näha.
Pildi alusel julgen mõelda kahele variandile: atoopilisele dermatiidile, mis on selles vanuses lastel sage probleem, aga peaks rohkem sügelema, või roosale kliiketendustõvele, mille korral peaks esimesena tekkinud laik olema suurem, kui teised.
Mõlema haiguse korral on hormoonsalv sobilik, peaasi et kreem oleks lapsele sobiliku tugevusega.
Soovitan siiski võimalusel nahaarsti juurde ka pöörduda, et kõik laigud üle vaadata ja diagnoosi täpsustada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram