Päikese allergia 13.05.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on lapsest saati olnud päikesest allergia, alati kui kauemaks päikese kätte jäin, tulid punased täpid, kaela piirkonda, õlgadele ja kätele, mis järgmiseks päevaks praktiliselt kadunud olid. Nii on see siiamaani olnud. Kaks aastat tagasi oli see nii hullusti, et tulid väga väikesed täpid, mis olid täiesti tihedalt, kattes käed täielikult ja jalgadel olid imelikult väikeste täppide kogumikud mõlemal jalal ühes kohas. Käed ja jalad sügelesid ja lõpuks käed ka valutasid ja olid paistes. Nahaarst määras ühe salvi ja see võttis sügeluse ruttu ära ja ka punnid ning paistetuse. Ta ei osanud täpselt öelda, millest see oli, arvatavasti päikesest.Või võis see ka millestki muust olla? See aasta algul käisin soojal maal ja tekkisid kätele jälle taolised pisikesed täpid, mis sügelema hakkasid, aga see tõmbas iseenesest tagasi. Minu küsimus on, et kas on võimalik päikeseallergiat ka ravida, kuulsin, et see võib iga aastaga hullemaks minna, et lõpuks ei saa üldse päikese käes eriti viibida? Päikese käes olemisest loobuda ei raatsi.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kirjelduse järgi võib olla tegemist päevitusnõgeslööbega, kuid pole välistatud ka mõned muud võimalused. Raviks kasutatakse allergiavastaseid preparaate ja PUVA-ravi tolerantsuse suurendamiseks päikesevalguse suhtes.

S.Liiv