Lapse käel mingi täpp 11.08.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mu lapsel (tütar, 6a 10k) juba kolmas kord selline täpp käeseljal. Eelmistest täppidest on jäänud sünnimärgi taolised täpid alles.
Ise seostasin natuke basseiniveega. Lasteaias käies käivad nad basseinis, siis oli tihedamalt need kaks täppi. Nüüd käisime üle pika aja bassseinis ja nädal on möödas ja nüüd jälle tekkis. Tekib kuidagi järsku ja tundub, et ta on seda näppinud, punetus läheb kõrvalt.
Kas oskate anda nõu, kas pean minema kuhugi näitama?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Täppide tekkimist basseiniveega on raske seostada. Pigem võivad need olla tingitud mõnest putukatorkest või on tekkinud spontaanselt. Kuue aasta vanusel lapsel võib ka sünnimärke juurde tulla. Kui täpid muret teevad, siis võib nahaarstile minna neid näitama. Arst vaatab täpid üle ja täpsustab, mis täppidega on tegemist ning seletab Teile, kas on vaja nendega midagi ette võtta või mitte.
Lugupidamisega,
Kristi Abram