Lapsel laigud villidega 14.04.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lapsel tekkisid käele paar sellist punast laiku, hiljem tulid ühele ka villid.
Sügelevad kuigivõrd. Esialgu nägid välja nagu putukahammustused, kuid hiljem tekkis samasugune laik ka teise kohta. Kokku neid 4-5.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Vahel võivad putukahammustused näha välja sarnased - villidega, kuid antud juhtudel kahtlustaksin pigem impetiigot ehk naha bakteriaalset põletikku. Selle puhul aitab antibiootikumi sisaldav kreem. Kreemi saab retsepti alusel - retsepti saab väljastada lapse perearst.
Lugupidamisega,
Kristi Abram