Vöötohatis 01.03.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kolm aastat tagasi oli vöötohatis parema abaluu piirkonnast sama käe randmeni. Raviks sain 5 päeva tablette, mille nime enam ei mäleta. Algul tundus kõik kenasti minevat, aga praeguseks on tekkinud valu mõlemal käevarrel, õlgadel, südame ja maksa piirkonnas. Valud ei ole tugevad ja mitte pidevalt, vaid kord ühes, siis jälle teises kohas ja vahetevahel on samades kohtades hoopis tunne, nagu torgitaks nõeltega. Samasugust torkimist esineb ka kõrvades ja silmades. Kardan, et tegemist võib olla herpese tüsistustega. Lasin määrata Varicella-zosteri IgG, mis oli positiivne suhtarvuga 5,5 (ref. väärtus positiivne>1,1). Tuulerõugeid ei ole põdenud. Kas on põhjust muretsemiseks või reageerin üle?
Tänud!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Peale vöötohatise põdemist võib sageli esineda valulikkust lööbe piirkonnas (ka peale paranemist). Kui torkimistunnet esineb mujal piirkondades, nagu Teie kirjeldate (mõlemal käsivarrel, õlgadel, siseelundites, kõrvades ja silmades), siis seda ma küll vöötohatisega ei seostaks.
Viirusevastaste antikehade positiivne leid on aga igati ootuspärane ja normaalne (arvestades asjaolu, et olete haigust põdenud) – positiivsed antikehad esinevad kõigil, kes on tuulerõugeviirusega elu jooksul kokku puutunud. Kuigi Te tuulerõugete põdemist ei ise mäleta, ei tähenda, et neid kunagi pole olnud. Vahel põetakse tuulerõugeid väga kergel kujul.
Lugupidamisega,
Kristi Abram