palun abi 05.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mind vaevab selline mure.Miks mul varvaste vahele tekkivad lõhed ja miks varvaste vahelt nahk kestendab?Selline märg kestendus on ja väga ebameeldiv lõhn.Kas see on äkki mõni seenhaigus ja kas on ka ravi?Ja üks mure on veel.Kui näiteks käsivars hakkab sügelema ja tõmban õrnalt küüntega käsivarre sisemiselt poolt, tekivad kohe sellised tugevad punased nahapindmised jutid.Varem ei olnud sellist asja aga viimase paari kuu jooksul olen seda tähele pannud.Ei tea millest on tekkinud.Lugupidamisega Anni

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie poolt kirjeldatu alusel võib diagnoosida jalapöidade seenhaigust,mis on nakkav nahahaigus ja mida tuleb kindlasti ravida spetsiaalsete seenevastaste kreemidega. Retsepti saate kas nahaarsti või perearsti käest.

Küüntega nahale tõmmates jäänud ´jutte´nimetatakse dermografismiks ning siin midagi ebatavalist pole. Dermografism ei ole seotud mingi kindla haigusega.Küünega tõmbamisel tekib vastavas nahapiirkonnas veresoonte laienemine ning antakse edasi ka vastav närviimpulss, nii et tegemist on reflektoorse punetusega.