süüfilis 06.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Umbes poolteist kuud tagasi tekkis mul päraku ja tupe vahele pisike muna või lihtsalt selline nahast kõrgem moodustis. Esialgu kahtlustasin, et see võib olla seotud hemorroidiga. See moodustis on muidu valutu, ainult katsumisel on ta hell ja vahest veritseb õige natuke. Umbes kaks nädalat tagasi võeti mul veenist verd (seda küll muudel põhjustel). Vereanalüüs oli korras. Kas see vereanalüüs oleks pidanud näitama, kas mul on süüfilis või mitte?

Tänan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui Teil võeti veeniverd ja ei tehtud spetsiaalselt uuringuid süüfilise suhtes,siis see,et analüüs oli korras,ei näita veel,et see oli korras süüfilise suhtes.Peaksite uurima oma arstilt,missuguste haiguste suhtes ta veeniverest uuringud teha lasi.