mure 13.12.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

um. viis aastat tagasi avastati süüfilis sain siis ravi ja olen vahepeal teinud korduv analüüse mis on olnud korras (negatiivsed) olen nüüd rase um.18-19nädalat. raseduse alguses tehtud proovid olid negatiivsed. Olen kuulnud et süüfilis võib raseduse ajal välja lüüa ja et seda ravitakse enne loote 20 nädalat. kas võib olla et ma ise ei tunne midagi ja kui mul on see juhuslikult välja löönud siis kas see on loodet kahjustanud, kas ma peaksin arstilt paluma teha igaks juhuks korduv analüüsi. arstile lähen alles jaanuari kuus, äkki on siis juba hilja olen väga mures oma tita tervise pärast. ette tänades!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Ole kindel, et Teiega on kõik korras, kuid kui muretsete, siis rääkige sellest oma günekoloogile. Ta võib analüüsi korrata. Süüfilis,mis on korralikult ravitud, ei saa kuidagi ´välja lüüa`.