suuseks ja suguhaigused 13.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kuidas täpselt toimub suguhaiguste levik suuseksi teel? Kas see osapool, kes suuga tegutseb, saab ka partnerile mõnda suguhaigust edasi anda? Tean, et herpes levib niimoodi, aga kuidas on teiste haigustega?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui sugulisel teel leviv infektsioon lokaliseerub suu/huulte/kurgukaarte piirkonnas, siis on võimalik ka selle infektsiooni edasikandumine oraalseksi ajal.Kõige sagedamini võivad esineda suus/huultel/kurgukaartel haavanduvad sugulisle teel levivad infektsioonid nagu süüfilis ja genitaalherpes.
Samuti võivad nimetatud lokalisatsioonides esineda ka bakteriaalsed infektsioonid nagu näiteks gonorröa - gonorroiline kurgukaarte põletik on üsna levinud (üsna kerge segi ajada angiiniga).