ekseem? 05.12.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Austatud Doktor!

Minu abikaasa(35.a.)sai kevadel tugeva päikesepõletuse turjale. Kogu põlenud piirkond oli kattunud villidega, paranemine kestis üle kuu. Nüüd on samale kohale tekkinud kaks nagu käsnjast laiku, millede suurus on~ 2cm. Need koosnevad imeväikestest nahavärvi villidest, pigmendivärvi tumedal pinnal.

Öelge palun, kas asi võib olla tõsine?Kas nahaarsti poole võib pöörduda saatekirjata?

Teile head soovides Annika

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui moodustised on nahavärvi, siis suure tõenäosusega pole asi väga tõsine. Peaksite siiski nahaarstile pöörduma, et saada täpne diagnoos. Nahaarstile pöördumiseks pole saatekirja vaja.