Sügelevad kublad nahal 06.05.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mees,diabeetik 20a .Kõigepealt tekkisid sügelevad kublad õlavarte väliskuljele,edasi rinnale,turjale,nimmepiirkonda,sääremajadele.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Te ei ole esitanud konkreetset küsimust, aga arvan, et soovite teada, millega on tegu ja kuidas ravida?
Kublad on piirdunud nahaturse, mis tavaliselt hiljemalt 24 tunni möödudes kaovad, kuigi võivad tekkida mõnele teisele kohale. Kublad esinevad urtikaaria ehk nõgestõve korral.
Teie kirjas on lause, et tupsutate veritsevaid piirkondi briljantrohelisega - veritsus ei ole urtikaariale iseloomulik tunnus, mistõttu tuleb diagnoosi täpsustada. Tegemist võib olla ekseemi või isegi auto-immuunse villilise haigusega, mistõttu oleks Teil kindlasti vajalik nahaarsti vastuvõtule pöörduda. Seni, kui ei ole veel vastuvõtule jõudnud, võib jätkata Kestine't sügeluse leevendamiseks. Briljantrohelist võib panna neile kohtadele, kus on nahk katki - väldib mädapõletiku teket.
Püüdke kindlasti nahaarsti vastuvõtuaeg saada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram