Süüfilis rasedal 01.11.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus oleks järgmine: olen 14 nädalat rase ja süüfilise test oli positiivne ning mind saadeti kordusuuringule Hiiule, mille analüüsid ei ole veel teada. Kui see peaks ikkagi positiivseks osutuma, siis millised on tagajärjed? Olen kuulnud, et rasedus tuleb katkestada-on see nii???
see , et analüüs oli positiivne on mull täielikuks uudiseks. Olen kuulnud, et seda saab teada vereanalüüsi kaudu, olen ise doonor juba 5 aastat, kas sealt siis ei tule välja, et põen sellist haigust???Olen väga mures just loote pärast?
Mis te arvate kõigest sellest ja mis on variandid, mis võivad kaasneda positiivse tulemuse põhjal?

Murelik tulevane ema

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõigepealt tuleks teha kordusanalüüsid, sest raseduse korral võib esineda mõnikord analüüsi valepositiivsust. Kui selgub, et Te olete haige, siis tuleb Teid ravida rasedatele ettenähtud skeemi alusel ja rasedust katkestada pole vaja.