probleemiks akne 26.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere!
minul nimelt järgmine probleem.olen 22 aastane ja mõnda aega(3-4kuud)on mu näo peal olnud ilmselt põletikulised vistrikud,mis ei taha ega taha ära kaduda.olen käinud kosmeetiku juures,keegi mind otseselt arsti juurde ei ole saatnud,kuna ütlevad,et naha arst ei viitsi tihti aknega tegeleda ja mind saadetaks ikkagi kosmeetiku juurde tagasi.tollest korrast kui mulle kosmeetik nõela abil puhastust tegi on järgi tugevad armid.nahk on küll kogu aeg probleemne olnud,aga nii tugevaid arme pole varem olnud.
vistrikud on tugevad ja nahaalused,kui neid tiba piinata(mida ma tean,et teha ei tohi!!!)siis lähevad nad kõva raksuga katki.otseselt nagu valget pead paista ei ole,aga kihelevad tihti ja on ilmselt põletiku pärast valusad,mäda tuleb palju.korraga tuleb neid näole 2-3 korraga ning põhiliselt põsesarnadele ja laubale.
nägu puhastan regulaarselt 2 korda päevas apteegist ostetud Eucerini toodetega.
mida peaksin tegema,kui arsti juurde pöörduma,siis kust oleks kõige tõhusam abi saada?

tänades Lii

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Selliste probleemidega tuleb ikka nahaarsti poole pöörduda. Teil on ju päris keskmise astme akne. Kosmeetilised vahendid siin kohe kuidagi aidata ei saa.
Poleks paha ka günekoloogiga asjast rääkida.
Peaksite pöörduma oma piirkonna nahaarsti poole.