seletamatud punnid näol 10.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Näol suu, nina ja kulmude ümbruses punnikesed, mis meenutavad pisikesi vesiville. Ravi saamata hakkavad vohama ja nahk kujutab endast punast kobrutavat väga valusat haava.
Olen oma probleemiga käinud sugu- ja nahahaiguste dispanseris ja ka erinevate nahaarstide juures. Diagnoosi keegi panna ei oska, öeldakse et allergilise fooniga ja kirjutatakse igaks juhuks antibiootikume (mille mõju pole märgata). Alluvad ainult hormoonsalvile Elocon. Olen jälginud oma söömist ja võimalikke allergeene aga mingit muutust erinevad söömisharjumused ei näita. Samuti olen vahetanud töö- ja elukohta- probleem pole ka selles.
Olen probleemiga maadelnud ligi 8 aastat ja Eloconist on saanud mu igapäevane kaaslane. Isegi raseduse ajal ei olnud võimalik loobuda naha valulikkuse tõttu. Kuhu võiks veel pöörduda või milliseid uurnguid teha? Ei saa ju iga päev ennast eloconiga kreemitada ega mitu korda aastas antibiootikume süüa?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan Teil vastuvõtule tulla haiguse ägedas faasis. Siis on võimalik otsustada, mida Teiega tuleks ette võtta.