Näonahale tekivad punnid ,mis sügelevad ja ajavad vedeliku välja 25.09.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen hädas juba teine aasta näonahaga . Mureks nahale pidevalt tekivad õhetavad punnid ,mis ka ajavad vedeliku välja näol.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Õhetus ja punnid on tõesti rosaatseale iseloomulikud tunnused. Haigus ise algab tavaliselt vanuses 30+ ja kõige sagedasem on vanuses 40-60.a., seega ma ei kahtle sugugi selles, et Teile on õige diagnoos püstitatud.
Rosaatsea on kroonilise kuluga haigus ja ravi on üpris pikaajaline ning kannatlikkust nõudev. Vältida tuleb ka ägenemist vallandavaid tegureid: päikesekiirgus, temperatuurimuutused, tuul, kuumad või vürtsised toidud, alkohol, stress jne. Rosaatseahaige nahk on küllaltki tundlik ja kõik ravimid ei pruugi kõigile patsientidele ühtviisi sobida, aga õnneks on meil erinevaid ravimeid, mille vahel valida. Järgige täpselt arsti antud juhiseid ning kui järgmisele visiidile pöördute, arutage läbi, mis Teie ravimitest oli efektiivne ja missugune üldse ei sobinud. Vajadusel saab raviskeemi korrigeerida, aga seda peaks tegema arst, kes on Teie ravimisega juba alustanud.
Lugupidamisega,
Kristi Abram