Augud jalataldadel 23.02.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Jalakandadele ja päkkadele tekkisid sügavad mustad ja valulikud augud. Olin päeva metsas ja jalas olid vahelduva eduga kummikud, kui ka vildid. Jalgade peal on valus kõndida. Millega tegu ja milline ravi?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kõige tõenäolisem põhjus ongi see, et jalad olid pika päeva umbsetes jalanõudes ja nii tekkisid paksu naha alla väikesed villikesed.
Leevendust võiks tuua see, kui teete jalgadele jalavanni meresoolaga ja kasutate kooriva toimega kreemi, nt. Linola 12% uurea kreem (saab apteegist ilma retseptita). Ühe päevaga muidugi ärge paranemist oodake, protseduuri tuleb tõenaoliselt mitu päeva järjest korrata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram