Sügelev lööve 25.08.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

5 päeva tagasi algul lihtsalt sügeles vasaku reie välisküljelt, kuna ma midagi kahtlustada ei osanud, siis sügasin veidi. Pärast tekkis lööve. Sügelus oli päris kohutav ja mulle tundus, et aeg-ajalt ma tundsin nahka puudutades ka valu. Üksikutel kohtadel oleks nagu kublad, millel väike villike isegi otsas. Eile märkasin parema jala säärel paari punast täpikest, mis aga ei sügele nii hullusti. Mingit uut kreemi või kodukeemiat ja muud sellist ei ole kasutanud. Millega võib tegu olla? Kas tegu võib olla külmaallergiaga, kuna punetuse ja lööbe tekkimise päeval ja ka eelmisel päeval käisin krüosauna 3-minutilisel seansil. Samas olen ka varem korduvalt krüosauna 3-minutilisi seansse võtnud ja kunagi pole midagi seesugust juhtunud. Olen broneerinud nahaarstile aja, aga see ei ole lähipäevadel. Aitäh vastuse eest ette!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Külmaallergia ehk krüoglobulineemia korral on nahalööve eelistatult alajäsemetel. Iseloomulik on naha valulikkus, võivad esineda punetavad laigud, purpura (punased täpikesed), kublad ja väikesed haavandid.
Kuna Teil tekkis sarnane lööve just järgmisel päeval peale krüosaunas käimist, on külmaallergia tõenäoline.
Külmaallergia võib inimesel tekkida mõne teise haiguse foonil, mistõttu oleks mõistlik teha perearsti juures mõned täiendavad analüüsid: kliiniline veri, maksa- ja neerufunktsiooni näitajad, uriiniproov.
Hetkel perearsti poolt väljakirjutatud ravi ei muudaks, aga kui lööve peaks progresseeruma, siis oleks vaja perearstil Teile dermatoloogi erakorraline aeg broneerida.
Lugupidamisega,
Kristi Abram