lööve 03.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kuna mul oli vererõhk 110/200 siis tarvitasin varem norvaci. Korraga tuli mu nahale läikiv sügelev lööve (naba ümbrus, randmed, selja ülaosa)Nahaarst pani diagnoosiks lihhen (ei tea kas mäletan täpselt tervet nimetust) ja kirjutas prednizoloni ravi. Tarvitasin umbes kuu aega kuid selle ajaga võtsin üle 5 kilo juurde ja ehmatusega lõpetasin ise ära. Natukese aja pärast kadus ka lööve. (Norvaci enam ei tarvita vaid Co-Reniteci)Mida see lihhen endast kujutab ja kas prednizolini tarvitamise ajal saadud kilod on ajutised? Mida teha?Kas see võib korduda? Tänuga vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie kirjelduse alusel võiks arvata lihhenit küll. Kilod kaovad küll, kuid ise võiksite dieediga pisut kaasa aidata. Lihhen võib korduda, kuid see võimalus on harva esinev.