Keemiline koorimine 25.01.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minul diagnoositi paar kuud tagasi sääre tagaosal melonoom in situ, avastati väga-väga varajases staadiumis ning eemaldati esimese korraga täielikult. Dr Marianne Niin soovis õnne, käskis edasi elada oma noort ja ilusat elu. Tean, et pean edaspidi olema väga ettevaatlik päevitamisega jne.
Nüüd sattusin nahaprobleemide tõttu kosmeetiku juurde, kes tegi mu näole keemilise koorimise (melaspeel R). Koju jõudes hakkasin muretsema, kas oleksin ehk pidanud ette uurima ja pikemalt mõtlema - nimelt muretsen, et kas minu olukorras võiks see protseduur kuidagi vastu näidustatud olla. Kosmeetik oli mu olukorrast teadlik ega pidanud seda vastunäidustuseks, kuid enda ikka kripeldab. Aega tagasi keerata ei saa, kuid kas edaspidi peaksin n-ö happekoorimisest hoidma või on see siiski ohutu? Päikese eest kavatsen nädalaid hoiduda, kuna selle protseduuriga kooritakse nahakihid ju maha. Kas peaksin nüüd kasutama ka tugevat päikesekreemi või pole talvine päike nii ohtlik? Näo piirkonnas on mul paar tagasihoidlikumat sünnimärki, loodetavasti ühekordne happekoorimine neile liiga ei teinud.

Ette tänades

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ma arvan, et Teil ei tule muretseda. Teie pahaloomuline moodustis lõigati ära niisuguses staadiumis, kus see polnud kuhugi levinud ja happekoorimine ei mõjuta Teid ei rohkem ega vähem, kui iga teist inimest, kellele koorimist tehakse.
Päikesekaitseblokaatoreid tuleb peale koorimist kindlasti väga korralikult kasutada, muidu tekivad näole pigmendilaigud. Talvist päikest ei maksa alahinnata, sest lisaks otsesele päikesekiirgusele, peegeldub ka lumelt arvestatavas koguses ultraviolettkiirgust tagasi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram