Tiigiveest põhjustatud nahalööve 30.08.10 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Meie tiigis ujumine hakkas suve teisel poolel tekitama mu 66-aastasel emal nahalöövet. Suve esimesel poolel käis ta ujumas mitu korda päevas ja probleeme polnud. Muutus toimus küllaltki järsku. Peale ujumist (ja isegi peale lühiajalist käte vees hoidmist) tekivad nahale sügelevad kublad, mis taanduvad umbes tunni ajaga. Minule endale tiigiskäimine sarnast probleemi ei tekita (aga olen seal ka palju vähem käinud). Vees midagi erilist näha pole, ei ole ka mingit ebatavalist lõhna.

Kuna veeanalüüside hinnad on tuhandetes kroonides, siis loodan saada nahaarstilt nõu selle kohta, mis taolist löövet võib põhjustada (bakterid?, vetikad?, pestitsiidid?) ja kuidas sellle probleemiga võiks edasi toimida.

Arst vastas:

dr Karin Hussar

Dermatoveneroloog

Tere,

soovitan Teil siiski pöördud nahaarsti vastuvõtule. Arvestades kirjeldatud kaebusi, võiks tegemist olla urtikaaria ehk nõgestõvega. Kuna urtikaaria põhjuseid on mitmeid (näit. füüsikalise urtikaaria põhjuseks võib olla vesi, temperatuuri muutus - külm, kuum jt), siis ehk pikemaajalisel vestlusel pt-ga võiks selguda, mis löövet põhjustab.

Tervitades,
Karin hussar