nikliallergia 18.08.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,olen 28a. naine. Paar nädalat tagasi käisin sünnipäeval, mis toimus vabas õhus ja seal oli väga palju parme. Pärast seda olin igalt poolt kuppe täis. Üks sarnane vistrik või punn oli ka kõhu peal(natuke allapoole vöö kohta).Umbes nädal hiljem oli see nagu väikestest villidest ring, mis praegu on veelgi laiemaks läinud ja keskelt kuivab.Käisin perearsti juures näitamas, arst arvas et see on nikliallergia ja kirjutas Betnovate kreemi.Kuid ma ei julge seda ikkagi kasutada, sest ma pole kindel et see on allergia.Mul pole kunagi ühtegi allergiat olnud.Kas ma peaks ikkagi nahaarsti poole pöörduma või võib seda kreemi proovida?Mida peaks tegema?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie kirjelduse alusel on põhjust arvata, et tegemist võib olla allergilise protsessiga-olgu ta siis põhjustatud niklist või putukahammustusest. Seega võite kasutada teile määratud kreemi. Kui aga kahtlete, kas tegu võiks olla nikliallergiaga, on hiljem, kui nahalööve on paranenud, võimalik teha nahatestid selle kinnitamiseks või ümberlükkamiseks. Omalt poolt soovitaksin lisaks Betnovatile ka tsinkpastat, mida saate apteegist ilma retseptita. Pasta kuivatab villid kiiremini.