villid peopesal 27.04.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

mul on järgmine probleem. Umbes 2 nädalat tagasi ilmusid peopesadele sügelevad villid, paar päeva tagasi ka jalataldadele(ja varvastele). Jalad ja käed higistavad koledal kombel ja ketendavad - karedamat riiet puudutades jäävad käed sinna külge. Perearst arvas, et tegu on allergiaga ja kirjutas allergiaravimi, mis kahjuks ei aita. Arvan, et tegu on nahahaigusega - samas, kas need võivad olla sügelised? Kardan ka, et võin nakatada oma töökaaslasi või pereliikmeid. Kui suur on see tõenäosus? Kirjutan Teile eelkõige selleks, et teada, millist ravimit võiksin osta käsimüügist, seniks kui saan arsti vastuvõtule? Arsti juurde sain aja alles mai lõpuks.

Ette tänades,
Katrin

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Sügelised Teil ei ole haiguse kirjeldust arvestades. Tõenäoliselt on tegu düshidrootilise ekseemiga (täpselt saan öelda vaid Teid nähes). Arvan, et mai lõpuni Teil küll ei maksaks oodata, pigem kasutada kas tasulise vastuvõtu võimalust või uurida mõne teise linna nahaarstide järjekorra pikkust. Seniks soovitan osta apteegist Zn pastat ja määrida villidega kaetud piirkonnad sellega ööseks sisse. Hommikul saate pasta eemaldada toiduõliga. Ülejäänud Teile vajalikud ravimid on retseptiravimid.